Titulní obrázek

Mitsubishi ASX v novém

Nové Mitsubishi ASX si konečně můžete prohlédnout pořádně zblízka. Automobilka totiž zveřejnila sérii oficiálních fotografií.

Poprvé jsme mohli vůz vidět na světově proslulém autosalonu v New Yorku, v Evropě se vylepšená verze představila v Paříži. Nyní si ale můžete konečně prohlédnout faceliftované ASX v evropské specifikaci na sérii oficiálních fotografií a lépe tak porovnat s dosavadní variantou. Dost se změnil přední nárazník a maska chladiče, která se rozšířila a místo jednoduché čtyřúhelníkové je teď šestiúhelníková.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Nové je i začlenění mlhovek do nárazníku, optika předních světlometů a auto má větší lakovanou plochu karoserie. Krycí skla zadních svítilen se kupodivu nezměnila, nový je ale zadní nárazník s odlišně situovanými odrazkami. Celkově se dá říci, že se ASX snaží vyhlížet méně jako SUV, působí uhlazeněji a "silničněji". Interiér modernizovaného ASX dostal nový vzor čalounění, upravenou středovou konzolu a tlačítko ovládání volby pohonu všech kol AWC (All Wheel Control) místo stávajícího otočného ovladače 2WD/4WD/Lock.

Po stránce technické Mitsubishi zmiňuje nové naladění zadní nápravy a obohacení nabídky motorů (benzinový 1,6 MIVEC/86 kW a turbodieselový 1,8 DI-D/110 kW) o slabší verzi zmíněného nafťáku, naladěnou na 85 kW.