Titulní obrázek

Mitsubishi připravuje hybridní Outlander pro Paříž

Protože musí být všechno zelené a eko, i Mitsubishi muselo připravit vlastní hybrid. Posloužil pro to nový Outlander, který bude kombinovat tradiční spalovací motor a dva elektromotory. Vlastně to není až tak úplně nový model, vychází ze studie PX-MiEV II, která se ukázala v Tokiu. Světová premiéra sériové verze by se měla odehrát na podzim v Paříži.

Vůz nabízí tři jízdní režimy: Pure - čistý elektromobil, který pohání dva elektromotory. Series - spalovací motor funguje jako generátor a dodává energii elektromotorům. Parallel - prim hraje spalovací motor, kterému sekundují dva elektromotory.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Termín sériové verze stále platí, mluvíme tedy o roce 2013, kdy na silnice vyjede Mitusubishi Outlander ne nepodobný známému konceptu. Emise by se měly držet pod 50g/100km a dojezd Mitusubishi slibuje až 800 km.