Titulní obrázek

Mitsubishi vrací zpět Space Star

Autoutomobilka Mitsubishi má v současné době problémy s ochrannou známkou. Z tohoto důvodu vrátí zpět do prodeje známý název Space Star.

Nositelem staronového jména bude stejně jako v případě prvního Space Staru malé MPV, uvnitř automobilky známé jako Global Small. Stejně jako u původního auta by hlavní předností měla být důmyslná praktičnost. Na délce 3710 mm bude nové Mitsubishi disponovat kufrem o objemu 245 litrů v pětimístné konfiguraci.

Zároveň slibuje ekonomičnost, a to díky nízké hmotnosti 845 kg a aerodynamického odporu Cd 0,27. S tříválcem 1.0 MIVEC by měl nový Space Star dosahovat kombinované spotřeby jen čtyř litrů na sto kilometrů a emisí 92 g/km oxidu uhličitého.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Ke změně názvu přistoupilo Mitsubishi poté, kdy narazilo ohledně práv k ochranné známce „Mirage“, jak chtělo auto původně nazvat. Po celé Evropě tak bude nové malé MPV známé pod názvem Space Star. V prodejnách by se mělo objevit již koncem února letošního roku.