Titulní obrázek

WinterDrive - na závodním okruhu se převdedlo i Subaru Impreza

Před týdnem se konaly zimní jizdy na závodním okruhu u České Lípy. Motoristé měli pokrytý terén sněhem a ledem. I přes nepříznivé podmínky se akce povedla, dokonce se občas usmálo i slunce.

V depu jsme mohli vidět pestrou směsici zajímavých aut různých značek, modelů i ročníků.  BMW řady tři, od nejstarších modelových linií a menších motorů až po M3 s vidlicovým osmiválcem. Samozřejmostí byly japonské čtyřkolky, tedy Subaru Impreza, počínaje japonskými STI RA a konče poslední reinkarnací pětidvéřové karoserie, a Mitsubishi Lancer Evo, také v několika generačních obměnách a úrovní úprav.

Samozřejmě dále různé ostré či méně ostré hatchbacky. Ten nejméně „hot“ byl asi Citroën DS3. Na dráze vypadala ve svém designu a krásných barvách dé-es-trojka úchvatně, jízdně dominovaly jiné stroje.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Program byl vcelku jasný, volné jízdy. Ten kdo chtěl jezdit čistou stopu, mohl. A také tak jezdil a bylo zajímavé vidět, jak Subaru XV s naftovým boxerem jezdí v závěsu za STIčkem, které se do zatáček staví více bokem.