Titulní obrázek

Mirage: Nástupce Mitsubishi Colt

Nástupce Mitsubishi Colt dostane jméno Mirage a bude se spoléhat na tříválec 1.0 MIVEC o výkonu 69 koní. S kompaktnějšími rozměry se postaví přímo proti Nissanu Micra.

Letitý model Mitsubishi  Colt se konečně dočkal svého nástupce. Se svou délkou 3 710 mm, šířkou 1 665 mm a výškou 1 490 je menší než předchůdce, ale dokáže tak lépe konkurovat zavedeným modelům na trhu, jako je třeba Nissan Micra.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

K pohonu bude muset stačit litrový tříválec MIVEC, který produkuje výkon 69 koní a 86 Nm točivého momentu. Se systémem start/stop by měl jezdit v průměru za 3,6 litru benzínu na sto kilometrů. 

Nástupce letitého Coltu se již dostal do výroby, ale Evropa si na Mitsubishi Mirage nějaký ten pátek počká, jako první bude uspokojena poptávka v Asii, a až poté se dostane na starý kontinent. V Japonsku je ke koupi od ¥998,000, což je přibližně 265 000 Kč.